MotoOES

ul . Wrocławska 48
Kraków 30-011

TEL  +48 12 633 49 77

GF
Kategoria:

Ból pleców, nadgarstków czy nóg. Mrowienie palców u rąk czy nóg. Skurcze. Chyba każdy motocyklista, zwłaszcza początkujący, przez to od czasu do czasu przechodził. Wystarczy trochę dłuższa podróż i już zaczynają nam doskwierać różne dolegliwości. I nie jest to przypadłość tylko wybranych, sporo osób jeżdżących na dwóch kółkach skarży się na różnego rodzaje bóle.

Nastała późna jesień, za chwilę zima. Przed nami co najmniej 4 miesiące bez jeżdżenia. Tak, wiemy, że niektórzy będą jeździć cały rok, ale to niczego nie zmienia :). Te 4 miesiące można wykorzystać efektywnie, aby w przyszłym sezonie bólu było jak najmniej, a przyjemności z jazdy jak najwięcej.Monika Komenda-Sawicka

Wychodzimy Wam naprzeciw. Poprosiliśmy naszą kursantkę Monikę, aby przygotowała nam zestaw kilku ćwiczeń dla motocyklistów. Ćwiczeń prostych i łatwych, takich, które można wykonać samemu w domu lub w pracy. Nie wymagają żadnego dodatkowego sprzętu, ani dużej ilości czasu. Nie są to ćwiczenia ani kondycyjne ani siłowe. Są to ćwiczenia rozciągająco-rozluźniające zapobiegające często występującym u motocyklistów kontuzjom. Dlatego możecie je wykonywać mając 3 minuty wolnego czasu w pracy lub dłuższymi seriami wieczorem przed snem.

Dlaczego poprosiliśmy akurat Monikę? Ponieważ Monika od 6 lat pracuje na oddziale rehabilitacji neurologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie jako terapeuta zajęciowy. Na co dzień zajmuje się usprawnianiem manualnym i poznawczym pacjentów z uszkodzeniami kręgosłupa, niedowładami i zaburzeniami funkcji poznawczych po udarach. Ponad to Monika jest wykładowcą studium medycznego, na którym prowadzi zajęcia z anatomii, fizjologii, rehabilitacji oraz terapii zajęciowej.

Jak widzicie, ćwiczenia dla Was przygotował nie byle kto, tylko fachowiec znający się na rzeczy.  Ta wiedza jest tym bardziej cenna, iż Monika sama jeżdżąc na motocyklu doskonale zna problemy jeźdźców.  Jak sama o sobie pisze:

„Robię prawo jazdy ma motocykl, bo wszyscy w mojej rodzinie jeździli lub jeżdżą – od dziadka, babci, przez tatę i brata. Wydaje mi się, że mam to we krwi i wiem, że tata byłby ze mnie dumny, że wreszcie do tego dojrzałam. Niestety, nie dożył tej chwili. Czuję, że powinnam to zrobić nie tylko dla siebie, ale też dla niego.”

Ćwiczenia będziemy serwować Wam w małych porcjach w poniedziałki, tak abyście mieli motywację na nadchodzący tydzień.

Oczywiście nie są to ćwiczenia tylko na zimę, w trakcie sezonu również warto je wykonywać :)

Add a comment
GF
Kategoria:

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego ogłosił zakończenie sezonu. Kto się nie załapał na egzamin w tym roku, niestety będzie musiał czekać do następnego sezonu.

 

Komunikat ze strony MORD:

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie

odwołuje z dniem 13 listopada 2017 roku,

egzaminy praktyczne na kategorie motocyklowe,

w lokalizacjach przy ul. Nowohuckiej 33a w Krakowie

i w Oddziale w Oświęcimiu, przy ul. St. Leszczyńskiej 7.

Dyrekcja MORD w Krakowie

Add a comment
GF
Kategoria:

gm1gm2

Od dnia dzisiejszego, wszystkie nasze placówki nareszcie znajdziecie w mapach Google. Wystarczy wpisać w polu wyszukiwania naszą nazwę i ewentualnie ulicę przy której się ona znajduje. W ten sposób szybko sprawdzicie w jakich godzinach dana placówka jest otwarta oraz wskazówki jak do nas dojechać. Korzystając z nawigacji google lub nawigacji korzystających z map google będziecie mogli również wyznaczyć trasę do dowolnej naszej placówki.

Jeżeli jesteście zadowoleni z naszych usług, bardzo prosimy abyście poświęcili kilka minut i wystawili opinie placówce w której realizowaliście swój kurs, oraz opinię naszego placu manewrowego. Dzięki temu nasze placówki będą się wyżej wyświetlały w wynikach wyszukiwania osobom szukającym kursów na prawo jazdy.

Add a comment
GF
Kategoria:

super enduro 2017Uwaga! Uwaga! Ogłaszamy konkurs.

Konkurs przeznaczony jest dla naszych kursantów wszystkich kategorii motocyklowych. Nagrodą są dwa bilety na rewelacyjne wydarzenie, jakim są Mistrzostwa Świata SuperEnduro, które odbędą się 9 grudnia 2017 roku w krakowskiej Tauron Arenie.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

 1. Być byłym lub aktualnym kursantem kategorii motocyklowych OSK OES lub MotoOES
 2. Polubić nasz fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/MotoOES/
 3. Wysłać nam na adres biuro@motooes.pl tekst w którym zawarte zostaną odpowiedzi na poniższe pytania:
 • dlaczego chciałeś/chciałaś mieć prawko motocyklowe?
 • dlaczego wybrałeś/wybrałaś nasz ośrodek?
 • jak wspominasz swój kurs i egzamin?
 • jakie masz plany motocyklowe? (np. jaką maszynę chesz kupić lub kupiłeś/kupiłaś?, gdzie chcesz jeździć?, a może jakaś wyprawa?)

W skrócie napiszcie nam Waszą historię motocyklową.

 

Wśród osób spełniających powyższe wymagania zostanie wylosowana nagroda w postaci dwóch biletów (miejsca obok siebie :) ). Swoje historie przesyłajcie do nas do godz. 20.00 dnia 24 listopada. Losowanie odbędzie się 25 listopada.

Wygraną historię, oraz historie które nas najbardziej zaciekawią opublikujemy na naszej stronie motooes.pl

Add a comment
GF
Kategoria:

No i stało się. Z wielim smutkiem i żalem, że nie mieszkamy na południu Francji lub w Hiszpanii wczoraj czyli 4 listopada zamknęliśmy sezon. Maszyny przygotowane do zimowania i zamknięte w garażu czekają wiosny. Ale czy na pewno nie wyjadą już w tym roku na nasze drogi? To się jeszcze okaże ;> Powstał wczoraj pewien plan, musimy tylko ogarnąć na ile możliwa jest jego realizacja :).

Ten sezon uważamy za bardzo udany. Szczegółowych statystyk nie prowadziliśmy, jednak możemy napisać, że trzech instruktorów, że ok 150 nowych kursantów, że zaledwie dwie lub trzy niegroźne wywrotki na mieście, że trochę więcej niegroźnych na placu i że niezliczona ilość godzin kursowych.

Obyło się bez poważnych incydentów, wszyscy bezpiecznie dojechaliśmy do końca i to jest najważniejsze.

W dniu wczorajszym spotakliśmy się w kameralnym gronie aby podsumować ten sezon i snuć niespieszne plany na przyszłość.

Plan nadrzędny jest taki, że chcemy wokół MotoOES zbudować społeczność. Społeczność ludzi spędzających ze sobą czas, wymieniających doświadczenia, uczących się od siebie nawzajem. Chcemy aby nasi kursanci poznawali się, planowali wspólne wycieczki i wyprawy. Chcemy aby nasi instruktorzy stali się mentorami wszystkich tych którzy właśnie zdobyli swoje uprawnienia, do których zawsze można wpaść na plac, pogadać, zapytać o radę, pochwalić się. Będzie nam niezmiernie miło jeżeli, zechcecie być częścią tej społeczności. NIezależnie od tego czy robiliście uprawnienia na AM czy na A, niezeleżnie od tego czy planujecie jeździć szlifierkami, armaturą czy nakedami, niezależnie od tego czy wolicie skórę czy ubrania tekstylne.

W naszych głowach jest mnóstwo planów i co chwila rodzą się nowe, ale to czy zostaną one zrealizowane zależy tylko od Was, bo przecież nie chcemy ich realizować tylko dla nas samych.

Napewno nie chcemy, aby MotoOES był kolejnym ośrodkiem szkolenia kierowców, który uczy a potem wypycha ludzi i o nich zapomina. MotoOES został stworzony przez pasjonatów aby propagować wspaniałą ideę motocyklizmu, i włąśnie taka idea wspólnego spędzania czasu na dwóch kółkach nam przyświeca.

Na Facebooku znacie już nasz profil, ale opócz niego stworzyliśy również grupę dla naszych obecnych i byłych kursantów, jako zalążek społeczności o której wspominaliśmy: https://www.facebook.com/groups/142100823182932/

Jeżeli chodzi o plany na przyszły sezon to:

 • oczywiście dalsze rozwijanie ośrodka i oferty szkoleniowej,
 • minimum dwa wyjazdy dla chętnych, jeden extremalny o któym już wspominaliśmy i jeden lżejszy dla mniej doświadczonych
 • przygotowanie spotkać przy różnych napojach
 • oraz jeszcze kilka innych pomysłówe któe są narazie w fazie luźnego pomysłu

 

Jeżeli chodzi o Was drodzy kursanci, absolwenci i sympatycy MotoOES. Mamy dla Was kilka zadań na kolejny rok, czyli od teraz to kolejnego zakończenia sezonu:

 1. Bacznie obserwujcie naszą stronę i fanpage FB, ponieważ zakończenie sezonu wcale nie oznacza dla nas końca pracy. Będzie kilka pomysłó i konkursów.
 2. Napiszcie w komentarzach tutaj lub na FB do końca stycznia, dokładną datę oficjalnego rozpoczęcia sezonu 2018. Wśród osób, które podadzą prawidłową datę rozlosujemy nagrodę.
 3. Zbierajcie przez cały przyszły sezon zdjęcia i filmy z Waszych wycieczek i wyrpaw motocyklowych, aby na spotkaniu kończącym następny sezon pochwalić się naszej społeczności

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy w tym sezonei nam zaufali i rozpoczęli kursy w naszym Ośrodku, dziękujemy Mariuszowi, właścicielowi ośrodka za zielone światło dla realizacji pomysłu MotoOES i dzięujemy Ani, Kasi, Izie, Justynce i Zbyszkowi, że zaszczycili nas swoją obecnością podczas wczorajszego spotkania, które uważamy za bardzo udane i stanowi dla nas zalążek społęczności MotoOES.

P.S. Pamiętajcie, że jeżeli przez zimę przyjdzie Wam do głowy jakiś pomysł, któym chcielibyście się z nami podzielić lub pytanie na które chcecie koniecznie znać odpowiedź, piszcie do nas na maila lub na FB. Pomimo zimy nie zapadamy w sen zimowy i na pewno odpiszemy.

 

LwG

Załoga MotoOES

Add a comment

Podkategorie

Różne różności, artykuły, opinie, opisy, relacje. Nasze, naszych kursantów i uczestników naszych wycieczek.

Copyright © 2017, MotoOES. All Rights Reserved.