Opinie naszych kursantów

" Polecam wszystkich instruktorów, szczególnie Maćka który mnie uczy. Profeska w 100 %. "
Dariusz Zaremba

MotoOES

ul . Kościuszki 54
Kraków 30-114

Tel  +48 12 422 02 66

You have not created a menu item for this FAQ section. Front-end urls will not work properly.

1. Sprawdź jakie są wymagania wiekowe dla wybranej przez Ciebie kategorii prawa jazdy:

http://motooes.pl/kursy-i-szkolenia

 

2. Przygotuj swoje zdjęcie o wymiarach 3,5x4,5 cm, takie jak do dowodu osobistego

 

3. Uzyskaj orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami określonej kategorii – wydane przez lekarza, uprawnionego do badań kierowców. Badania lekarskie możesz zrobić w każdym z naszych oddziałów (informacje o terminach badań w każdym z biur).

 

4. Wypełnij wniosek o wydanie prawa jazdy – druk dostępny w każdym biurze OES bądź bezpośrednio w wydziale komunikacji

 

5. Przygotuj i upewnij się że masz ważny dowód osobisty lub paszport, potwierdzający tożsamość osoby, w tym adres zameldowania i numer PESEL

 

6. Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią wypełnij zgodę na rozpoczęcie kursu i daj do podpisania rodzicowi/opiekunowi (druk do pobrania w ośrodku)

 

Gdy już zbierzesz komplet dokumentów musisz się z nimi udać do wydziału komunikacji odpowiedniego dla miejsca zameldowania* w celu uzyskania Profilu Kandydata na Kierowcę (Numer PKK). Numer PKK nadawany jest maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych, od daty złożenia wniosku z kompletem dokumentów.

 

Po uzyskaniu numeru PKK zgłoś się z nim do dowolnego wybranego przez Ciebie biura OES, w celu podpisania umowy i zapisania się na wybrany kurs.

 

* UWAGA! Jeżeli do swojego wydziału komunikacji masz daleko, możesz udać się do wydziału komunikacji odpowiedniego dla miejsca zamieszkania. Jednak ma to swoje minusy o których musisz wiedzieć:

  • Będziesz musiał/a złożyć oświadczenie o zamieszkaniu w danym powiecie
  • Na dokumencie prawa jazdy będzie widniał adres zamieszkania a nie zameldowania
  • W razie zatrzymania dokumentu, po jego odbiór będziesz musiał/a przyjechać do wydziału w którym składałeś/łaś dokumenty
on czwartek kwiecień 13 by GF

Co prawda nie musisz niczego kupować, ponieważ dostaniesz od nas kask i ochraniacze. Jednak jeżeli poważnie podchodzisz to tematu bardzo poważnie ZALECAMY abyś zaopatrzył się w środki ochrony osobistej.

Zupełne minimum w jakie powinieneś się zaopatrzyć to:

KOMINIARKA - zalecamy ją ze względów higienicznych. Ponadto, dobra kominiarka zapewni lepszy komfort termiczny Twojej głowy, ułatwiając odprowadzanie potu, co przełoży się na komfort jazdy.

KASK - Indywidualnie dobrany, nowy kask zapewnia o wiele lepszą ochronę niż kask uniwersalny który kilka sezonów ma już za sobą. Dodatkowo będziesz wyglądał szałowo jeśli wybierzesz kask z ciekawym malowaniem :)

RĘKAWICE - Twoje dłonie są najczęściej pierwszymi które spotkają się podczas upadku z asfaltem. Rany spowodowane brakiem ochrony podczas upadku na asfalt goją się bardzo długo i są bardzo bolesne. Szkoda byłoby stracić sezon. O brzydkich bliznach na dłoniach już nie wspominając. Ale żeby nie było że tylko straszymy to równie ważne co ochrona jest wygoda i komfort kierowcy. Rękawice zapewniają lepszy chwyt manetek, zwłaszcza gdy dłonie się spocą oraz brak odcisków i bólu dłoni.

on czwartek kwiecień 13 by GF

Niedługo przedstawimy dokładną drogę jaką należy przejść aby uzyskać uprawnienia instruktora nauki jazdy. Prosimy o cierpliwość. Już wkrótce uzupełnimy ten dział.

on czwartek kwiecień 13 by GF

Copyright © 2020, MotoOES. All Rights Reserved.

Na naszej stronie używamy plików cookie w celu dostarczenia najlepszych treści oraz ułatwienia kontaktu z naszymi klientami. Korzystając z naszego serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie.