fbpx

poczatekseoznu minCo roku przychodzi taki jeden dzień. Dzień, na który czeka każdy motocyklista. Im bliżej tego dnia, tym bardziej przebieramy nóżkami lub zaczynamy szukać pod kciukiem startera. Im bliżej tego dnia, tym częściej zerkamy w prognozy pogody i patrzymy na niebo. Częściej zaczynamy myślami odpływać i coraz trudniej utrzymać nam koncentrację. A jeśli jeszcze, nie daj Boże, przed tym dniem kupiliśmy jakieś elementy stroju motocyklowego lub, co gorsza, sam motocykl albo chociaż dodaliśmy do starego jakieś mody, to dla świata jesteśmy zgubieni. Zgubieni do czasu aż nadejdzie TEN dzień. Potem powoli wszystko zacznie wracać do normy. TEN dzień to dzień, kiedy wreszcie zrobi się odrobinę cieplej i będzie można gdzieś pojechać.

Add a comment
Więcej: Bezpieczny początek sezonu

Skończmy temat mechaniki dla laików. O olejach i benzynie było, o płynach chłodniczych i hamulcowych również, a ostatnio opowiedziałem Wam o oponach. Pozostało opowiedzieć co nieco o zawieszeniu, i napędzie.

Add a comment
Więcej: Poradnik Początkującego Mechanika cz. 5 - Zawieszenie i napęd

Dzisiejszy wpis miał być o czymś trochę innym, a omówienie kwestii opon miało być tego tematu jedynie częścią. Jednak tak dobrze mi się zaczęło pisać, że nawet nie wiem kiedy powstał tekst na osobny artykuł. Dlatego dzisiaj opowiem Wam wszystko co wiem na temat opon, a zawieszenie i łańcuch zostawię sobie na kolejny tydzień.

Add a comment
Więcej: Poradnik Początkującego Mechanika cz. 4 - Opony

Dziś kończymy temat płynów w naszych maszynach. Napiszę odrobinę o płynie hamulcowym i płynie chłodzącym. Dwa płyny niezwykle ważne, spełniające bardzo poważne funkcje a jednak przez sporą część motocyklistów traktowane po macoszemu. Wymieniane najczęściej albo gdy się tematem zainteresuje mechanik, albo gdy dojdzie już do jakiejś awarii. A przecież od jednego z nich zależy nasze życie, a drugi ma istotny wpływ na żywotność i awaryjność naszej jednostki napędowej.

Add a comment
Więcej: Poradnik Początkującego Mechanika cz. 3 - Płyny eksploatacyjne: Płyny hamulcowy i chłodniczy

Skoro już powiedzieliśmy A to wypadałoby powiedzieć też B. Skoro w zeszłym tygodniu zaczęliśmy temat mechaniki (tak wiem, mocno powiedziane), to dziś pociągniemy ten wątek. Kupiliśmy motocykl, wiemy już jak sprawdzać podstawowe elementy mające wpływ na bezpieczeństwo, natomiast dziś opowiem Wam o tym jak dbać o prawidłową eksploatację Waszej maszyny.

Add a comment
Więcej: Poradnik Początkującego Mechanika cz. 2 - Płyny eksploatacyjne: Benzyna, Olej