Jako doświadczeni motocykliści i instruktorzy z długim stażem ZALECAMY abyś zaopatrzył się w środki ochrony osobistej.

Zupełne minimum w jakie powinieneś się zaopatrzyć to:

KOMINIARKA – zalecamy ją ze względów higienicznych. Ponadto, dobra kominiarka zapewni lepszy komfort termiczny Twojej głowy, ułatwiając odprowadzanie potu, co przełoży się na komfort jazdy. 

KASK – Indywidualnie dobrany, nowy kask zapewnia o wiele lepszą ochronę niż kask uniwersalny który kilka sezonów ma już za sobą. Dodatkowo będziesz wyglądał szałowo jeśli wybierzesz kask z ciekawym malowaniem 🙂

RĘKAWICE – Twoje dłonie są najczęściej pierwszymi które spotkają się podczas upadku z asfaltem. Rany spowodowane brakiem ochrony podczas upadku na asfalt goją się bardzo długo i są bardzo bolesne. Szkoda byłoby stracić sezon. O brzydkich bliznach na dłoniach już nie wspominając. Ale żeby nie było że tylko straszymy to równie ważne co ochrona jest wygoda i komfort kierowcy. Rękawice zapewniają lepszy chwyt manetek, zwłaszcza gdy dłonie się spocą oraz brak odcisków i bólu dłoni.

Poczytaj co warto kupić i jak dobrać odpowiedni sprzęt w naszym Poradniku Początkującego Motocyklisty: https://motooes.pl/poradnik-poczatkujacego-motocyklisty

Jeżeli nie chcesz lub nie możesz kupić pełnego stroju motocyklowego, na czas kursu udostępnimy Ci kask*, ochraniacze i kamizelkę odblaskową, jednak pamiętaj, że są to rzeczy używane przez wiele osób.

* Tylko dla osób posiadających własną kominiarkę