Trasa: 01 – DOOKOŁA TATR

Długość trasy: 376 km

Czas trwania: 1 dzień

Status: Byliśmy

Link do mapy: https://www.alltrails.com/explore/map/map-cd3109c--23?u=m

GŁÓWNE ATRAKCJE

Patelnia w Chabówce – słynna na całą Polskę seria zakrętów na Zakopiance. Olbrzymia frajda z jazdy w zakrętach i lekka rozgrzewka do tego co czeka nas dalej. Niestety miejsce dość niebezpieczne ze względu na użytkowników motocykli, którzy pomylili to miejsce z torem.

Ždiar – przekraczając granicę kraju w Jurgowie dotrzemy do tej miejscowości. Tutaj po prawej stronie drogi znajduje się wyciąg narciarski wraz z parkingiem. Nie sposób się tutaj nie zatrzymać, ponieważ jest to miejsce z najpiękniejszym widokiem na Tatry na naszej trasie.

Tri studničky – kawałek za Szczyrbskim Jeziorem (Štrbské Pleso), po lewej stronie drogi, schowane przed widokiem ciekawskich, znajduje się małe jeziorko z trzema źródełkami. Wspaniałe miejsce gdzie można odpocząć i nacieszyć się naturą.

Zakręty na drodze nr 584 – czyli to po co jedzie się w tą trasę. 11 kilometrowy odcinek zakrętów. Robi wrażenie. Chciałoby się jeździć tam i z powrotem doskonaląc za każdym razem swoje umiejętności. Należy jednak pamiętać żeby nie przesadzać z prędkością. Po pierwsze słowacka policja uwielbia karać „pokutami”, po drugie stan nawierzchni nie jest idealny, po trzecie ze względu na brak pobocza nie ma praktycznie miejsca na popełnianie błędów.

NASZE UWAGI

  1. Trasa jest bardzo ruchliwa, zarówno odcinki Zakopianki jak i droga po słowackiej stronie. Dlatego należy uważać.
  2. Ze względu na duży ruch oraz konieczność jazdy przepisowo trzeba pamiętać o tym, że tempo jazdy nie będzie zawrotne. Dlatego czas tej wycieczki spokojnie może oscylować w okolicy 12 godzin. Warto o tym pamiętać planując godzinę wyjazdu z Krakowa.
  3. Štrbské Pleso – naszym zdaniem spokojnie można pominąć to miejsce w czasie wycieczki. Jest ładnie to fakt, pytanie tylko czy warto tracić czas na przepychanie się między turystami aby zobaczyć trochę wody i skocznię narciarską z daleka? Naszym zdaniem to miejsce robi o wiele ciekawsze wrażenie zimą, gdy jezioro zamarza i można po nim chodzić.
  4. Na powyższej mapie zaznaczyliśmy miejsce, gdzie można się zatrzymać na obiad. Centrum handlowe z kilkoma restauracjami. Nie jest może wykwintnie ale za to smacznie i tanio. Oczywiście po drodze znajdziecie całą masę innych restauracji, jednak my zawsze wybieraliśmy to miejsce.

FILMY

oceń podstronę wycieczki